Francis Uzoho nuk mund të ndalonte buzëqeshjen në një intervistë pas shfaqjes së tij heroike ndaj Manchester United kundër Omonia të enjten në mbrëmje. Uzoho është një tifoz i përjetshëm i United dhe u emërua në formacionin fillestar për ndeshjen e Europa League në Old Trafford.

23-vjeçari bëri një shfaqje heroike ndërsa bëri pritje pas pritjes kundër skuadrës së Erik ten Hag. Të tillë si Casemiro, Marcus Rashford dhe Cristiano Ronaldo hodhën gjithçka që kishin por Uzoho i zmbrapsi ata përsëri dhe përsëri.

Fatkeqësisht për Uzoho dhe Omonia, goli erdghi në minutën e 93-të kur Scott McTominay gjuajti topin në rrjetë nga afërsia për t’i dhënë fitoren vendasve.

Një performancë me noten 10! Këtë natë Francis Uzoho nuk do ta harrojë lehtë. Portieri i Omonia Nicosia ka pritur 12 nga 13 goditjet e Manchester United në portën e tij. E vetmja here qe u mposht ishte ne fund nga ai gol i McTominay.

Ai që mbështet Man Utd dhe ka De Gean si idhull, ka marrë komplimentet e skuadrës kundërshtare në fund të ndeshjes. Jemi të sigurt që telefoni i agjentit te tij po merr shumë telefonata

Kur u pyet nëse ishte i frustruar pas ndeshjes, ai u përgjigj: “Nuk jam i zhgënjyer sepse bëmë një lojë të mirë. Do të kishim preferuar të merrnim të paktën një pikë, por jam i lumtur. Nuk është një stadium i lehtë për të luajtur me këta lojtarë të mëdhenj, por në përgjithësi jam i lumtur.

“Është një ëndërr e bërë realitet të luaj në Old Trafford. Kam ëndërruar të luaj këtu për një kohë të gjatë. Kështu që kur pashë shortin dhe kuptova se do ta bëja duke luajtur në Old Trafford, doja të luaja dhe u luta. për Zotin që do të kisha mundësinë të luaja, e mora dhe jam i lumtur që luajta këtu.

Kur u pyet nëse ishte shfaqja më e mirë e karrierës së tij, Uzoho u përgjigj: “Me siguri po. Po, mendoj kështu.” Ai shtoi: “Jam shumë krenar për shokët e tij të skuadrës. Nuk ishte një punë e vetme. Ne dhamë gjithçka si ekip. Jam i kënaqur me performancën time dhe kaq.” Çfarë interviste e bukur. Uzoho nuk do ta harrojë kurrë paraqitjen e tij heroike në Old Trafford për pjesën tjetër të jetës së tij.