Golat e tij po e mbajnë VVV Venlo jashtë vendeve të fundit të renditjes për momentin.

Georgios Giakoumakis po bën të çmenden mbrojtjet kundërshtare në Eredivisie.

Sulmuesi grek, 26 vjeç, është bërë lojtari i shtatë dhe vetëm i dyti i këtij shekulli (pas John Guidetti-t) që ka ruajtur një mesatare prej një goli për ndeshje në 16 javët e para të kampionatit holandez.