Andrea Agnelli nuk është dikush që “cicerone” shpesh. Por mbrëmë, për fitoren e Juves së tij në Superkupë, e bëri një përjashtim. Presidenti i bardhezinjve komentoi menjëherë triumfin në “Mapei Stadium”. Një fitore 2-0, falë golave ​​të Ronaldos dhe Morata, që ëmbëlson disi atmosferën e krijuar pas disfatës me Interin.

“Ne kemi fituar trofe për dhjetë vite me radhë… I gëzohemi këtij, por më i miri do të jetë gjithmonë ai i radhës! #Finoallafine”. Ky është mesazhi që Andrea Agnelli postoi në llogarinë e tij zyrtare në Twitter, pasi të tijtë fituan Superkupën e Italisë ndaj Napolit.