Ylli i Manchester United, Casemiro zbulon se është aq i fiksuar pas futbollit, saqë eshte thuajse “i ndare” nga gruaja e tij. Mesfushori brazilian fitues i topit, 30 vjeç, nënshkroi nga Real Madrid për 70 milionë sterlina në dritaren e verës.

Mesfushori i Manchester United zbuloi se mund t’i shikojë ndeshjet deri në katër herë për të analizuar performancën e tij. Grimerja 33-vjeçare është ngopur me Casemiro duke parë futboll, thotë ai

Ish-lojtari i Real Madridit dhe gruaja Anna u takuan në vitin 2011 ndërsa mesfushori luante për Sao Paolo. Njeriu i ri i “Djajve të Kuq” pranon se i shikon ndeshjet TRE A KATËR herë përpara teksa analizon performancat e tij.

Pesë herë fituesi i Ligës së Kampionëve tregoi për faqen zyrtare të Man Utd se si ai i shpërndau statistikat dhe pamjet pas ndeshjes. Ai tha: “Unë i shikoj [statistikat pas ndeshjes] shumë dhe më pëlqen.

“Mendoj se i shikoj ndeshjet e mia tre ose katër herë. Po, është mënyra se si mësoni dhe zhvilloni duke korrigjuar gabimet. Mendoj se është çelësi për të vazhduar zhvillimin në futboll. “Unë shikoj shumë futboll. Me pelqen. Gruaja ime mërzitet pak, pasi në shtëpi ka vetëm futboll!

“Futbolli është pasioni im, është shpirti im dhe besoj se ky ka qenë çelësi i suksesit tim. E dua futbollin. Më pëlqen të shikoj futboll.” Gruaja Anna Mariana – me të cilën ai ka qenë i martuar për tetë vjet – është gjithashtu një punëtore serioze.

33-vjeçarja braziliane ka pasur sukses në fusha të ndryshme nga make-up-i deri te modelingu, të gjitha duke ndihmuar në rritjen e dy fëmijëve të vegjël. Anna u takua me Casemiron ndërsa mesfushori luante për Sao Paolo, me raporte që sugjeronin se dyshja filluan të takoheshin në vitin 2011.

Ata u martuan tre vjet më vonë, më 28 korrik 2014, përpara miqve të tyre, anëtarëve të familjes dhe disa nga shokët e skuadrës së Casemiro. Para se të martohej, Anna u diplomua me një diplomë bachelor në Administrim Biznesi.

Që atëherë ajo ka punuar si grimiere dhe ka hapur biznesin e saj. Anna gjithashtu ka një interes të madh për modën dhe punon si modele në Instagram – kur nuk është e zënë duke qenë nënë.

Çifti ka dy fëmijë së bashku – vajzën Sara, gjashtë vjeç dhe djalin e vogël Caio, i cili mbush një vit më vonë këtë vit. Anna gjithashtu besohet se ka një vlerë neto prej 423,000 £ sipas Wfoot, por kjo është e zbehtë nga paga vjetore e bashkëshortit të saj prej 8.9 milionë £. Dhe braziliani ka dyfishuar të ardhurat e tij që nga përfundimi i një transferimi te United, ku ai merr një pagë javore prej 300,000 £.