Pas skandalit qe Elon Musk eshte ne nje lidhje dashurie me gruan e mikut te tij te ngushte, ka ardhur dhe reagimi i CEO te Tesla. Miliarderi shkroi në “Twitter”: ‘Kjo është absurde.

Unë dhe Sergey jemi miq dhe ishim në një festë së bashku mbrëmë! Unë e kam parë Nicole vetëm dy herë në tre vite,  dhe në të gjitha rastet kemi qenë më njerëz përreth.  Asgjë romantike. Nuk kam bërë seks prej shumë kohesh”, shkroi Musk.

“Journal ka shkruar kaq shumë artikuj të mirë rreth meje dhe Tesla, aq sa  kam humbur numërimin! Është e turpshme për ta, sinqerisht. Journal supozohet të ketë një standard të lartë për gazetarinë dhe, për momentin, ata nuk e kanë.  Duhet të tregojë histori që në fakt kanë rëndësi për lexuesit e tyre dhe të kenë bazë të qëndrueshme faktike, jo thashetheme të rastësishme të palëve të treta,” shtoi Musk.

Thuhet se Musk ka pasur një përplasje të shkurtër me avokaten e Brin, Nicole Shanahan në Art Basel, një ngjarje shumëditore arti në Miami, në dhjetor të vitit të kaluar. Dyshohet se kjo e shtyu Brin, njeriun e tetë më të pasur në botë me një pasuri neto prej 95 miliardë dollarësh, të paraqesë kërkesë për divorc në janar.

Ai përmendi faktin se kishin dallime me njeri-tjetrin si arsye, por Wall Street Journal të dielën raportoi se ishte biseda e Musk me Nicole ajo që sinjalizoi fundin e martesës së tyre. Art Basel u zhvillua në Miami vitin e kaluar midis 2 dhe 4 dhjetorit, raporton abcnews.al.

Sipas burimeve të Journal, Nicole dhe Sergey tashmë kishin probleme për shkak të stresit të COVID-19. Ata po debatonin edhe për kujdesin e vajzës së tyre katërvjeçare. Burimet e cituara nga Journal thonë se Nicole tani po kërkon 1 miliardë dollarë për divorcin e tyre – një pjesë e pasurisë prej 95 miliardë dollarësh të burrit të saj.

Skandali i fundit romantik që ka ndodhur me Musk, vjen në mes të betejës së tij të vazhdueshme ligjore me Twitter, e cila po dëmton imazhin e kompanisë, por edhe të ardhmen e mediave sociale.