Mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba, nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij. Austriaku u mendua se kishte arritur marrëveshjen me ekipin e Real Madridit, por duket se nuk ka ndodhur kështu.

Alaba ëndërronte të luante tek ekipi spanjoll, por duket se ekipi i Zidane e ka humbur konkurrencën. Lojtari po sheh për opsione të tjera.

Liverpooli, PSG, Manchester United dhe City  e duan mbrojtës. Ata duan të arrijnë te lojtari, ndërsa Zahevi ka nisur kontaktet me klubet rivale.