Jordi Alba kundër Josep Maria Bartoemut.

Mbrojtësi i katalanasve ka kritkuar vendimin për të shitur Luis Suarez tek Atletico Madrid verën e kaluar.

“Luis i ka dhënë shumë Barçës dhe ne ia kemi dhuruar Atletico-s. Ai ka fituar kampionatin, duket si një barcaletë. Përtej miqsisë që na bashkonte, ku e gjen një sulmues si ai?”, ka thënë Alba për El Larguero.

“Ka bërë të heshtin shumë njerëz. Ka dhënë gjithçka për Barcelona-n dhe ne e kemi larguar. Jam i gëzuar për të. Vitin e kaluar nuk ka qenë e lehtë për Luis te Barça. E përsëris, duke fituar La Liga-n dhe duke shënuar ka heshtur shumë njerëz”.