Fabrizio De Vecchi nuk shfaqet shumë në media, por pavarësisht kësaj mbetet nje nga agjentët më aktivë në merkato vitet e fundit. Ai nuk i ka qejf mediet dhe bisedat me gazetarët, por kur e bën lëshon gjithmonë perla.

Ai tregoi s Alisson ishte një hap larg firmës me ekipin e Real Madridit. “Alisson ishte një hap larg firmës me ekipin spanjoll të La Ligas. Ai mund të kalonte te madrilenët dhe spanjollët e donin.

“Mbappe është një nga ata lojtar që krijon iluzione. Është përfekt për ekipin e Real Madridit. Covidi ka ndryshuar skenaret ekonomike në merkato, por presidenti i Realit ka mundësi të bëjë gjithçka. Të shohim”, – tha ai.