Gianluigi Buffon tërheq akoma vëmendjen alë aftësive të tij.

Portieri i Parma-s ka qenë protagonist të dielën e kaluar në miqësoren e luajtur kundër Sassuolo-s, e fituar 3-0 nga kjo e fundit.

Megjithatë, portieri veteran ka bërë disa pritje shumë të mirë. Njëra prej këtyre ka bërë xhiron e botës dhe po çmend Anglinë në këto orë.

“Ka bërë një pritje të klasit botëror në moshën 43 vjeç”, ka shkruar The Sun.