Javën e parë në “E diela Shqiptare” filloi njëkohësisht dhe java e parë e prezantimit të konkurrentëve ë këtij sezoni në “Kënga Magjike”, përfshi këtu artistët ‘Big’ dhe ata të rinj ‘Neë Artist’.

Por këtë herë përvec këtyre dy kategorive tashmë të zakonshme për këtë festival, këtë herë i janë shtuar edhe “Big International Artist”, që në fakt është eksperimentuar edhe më parë, por edhe “Neë Artist International”.

Ardit Gjebrea përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar një nga artistët ndërkombëtarë që do të marrë pjesë në “Kënga Magjike” dhe ai është vërtet një emer shumë i njohur.

Bëhet fjalë për Marco Carta-n, artistin e njohur italian, produkt të Amici-t, që në 2009 ka triumfuar edhe në ‘Sanremo’ me këngën “La forza mia’.

Ndërkohë lajmi është bërë i ditur dhe nga vetë këngëtari që përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se është shumë i emocionuar që do të marrë pjesë në këtë Festival.

Kënga që ai do të prezantojë për publikun këtë të dielë titullohet (Forse) non mi basti piu, pra (Ndoshta) nuk më mjafton më.