Arsenal provon parakalimin për Manuel Locatelli-n.

Sipas Corriere dello Sport, Topçinjtë kanë përgatitur sulmin për të befasuar Juventus-in.

Londinezët kanë më shumë mundësi financiare dhe mund të kënaqin kërkesën e Sassuolo-s për 40 milionë euro.

Nga ana tjetër, lojtari ka zgjedhur të veshë fanellën e Juventus-it, dhe bardhezinjtë do të kërkojnë të shfrytëzojnë pikërisht dëshirën e lojtarit për të bindur rivalët e Serisë A.

“Formula Chiesa” (huazim shumëvjeçar me të drejtën/detyrimin e blerjes) nuk bind Sassuolo-n, kështu që Juventus do të duhet të ofrojë  një shumë të rëndësishme parash (30 milionë euro) dhe ndonjë lojtar.

Megjithatë, Zonja e Vjetër duhet të përshpejtojë hapat, sepse në Angli e kanë seriozisht…