Arsenali po mendon për merkaton e janarit dhe qëllimi kryesor është largimi i Mesut Ozilit. Turku është lojtari më i paguar i skuadrës dhe nuk është i federuar.

“Topçinjtë” e propozuan te skuadra e Juventusit me shpresën që ta largojnë. “Zonja e Vjetër” ka kthyer përgjigje dhe është negative. Italianët nuk duan të afrojnë mesfushorin duke ditur dhe moshën e tij, 32 vjeç.

Ata besojnë te Dejan Kulusevski, pasi ka dhuruar paraqitje të mira. 20-vjeçari ka moshën si avantazh dhe faktin që po luan rregullisht, ndërsa Ozil nuk luan prej shumë kohësh.