Interi largohet nga Camp Nou me një pikë të artë dhe pak hidhërim për një fitore te munguar ne minutën e fundit. Milito nënvizon paraqitjen e shkëlqyer të zikalterve të Inzaghit dhe rikthimin në gol të Lautaro Martinez. Më poshtë deklaratat e tij për Prime Video

Interi largohet nga Camp Nou me pak hidhërim pasi iu afrua fitores, por gjithsesi i kënaqur me pikën e artë që ka fituar dhe paraqitjen e fortë. Diego Milito nënvizon pikërisht paraqitjen e skuadrës së Simone Inzaghit:

“Mendoj se Interi bëri një paraqitje të shkëlqyer, mendoj se rezultati është i hidhur sepse kishin në dorë fitoren, por mbi të gjitha Interi bëri një paraqitje të shkëlqyer. Pas golit të dytë ai mund të përshpejtonte dhe të gjente golin e tretë”.

Milito flet më pas për kthimin e Lautaro Martinezit në gol, i cili luajti një pjesë të dytë të shkëlqyer: “Ai na bën të kuptojmë se si një gol të jep këtë mungesë besimi, sinjalin për të shpalosur. Ai shënoi një gol të jashtëzakonshëm dhe një ndalesë që e rrëzoi Garcia-n.

Pastaj ai luajti një lojë të madhe. Ai mbajti topin, vrapoi, bëri një asist. Fizikisht është shumë i fortë, merr faulle, shenoi golin dhe ky gol i dha besim të madh”.  Së fundi, një koment për gabimin e Kristjan Asllanit që i mohoi Interit gëzimin e fitores në fund të ndeshjes:

“Asllani ka mëkatuar pak sepse u tregua shume individualist, sigurisht që është një përvojë për të. Më pëlqyen deklaratat e Barella-s, shumë i kujdesshëm sepse e dimë se gjithçka mund të ndodhë në futboll. Interi e ka kualifikimin në dorë, varet vetëm nga vetja dhe mbi të gjitha largohet nga Camp Nou me një paraqitje të shkëlqyer”.

Asllani pas ndeshjes ishte totalisht i shkaterruar emocionalisht dhe gati ne lot, por futbollistet zikalter kane shkuar ta perqafojne dhe ti ngrene moralin. Nga D’Ambrosio qe e ka kapur si nje vella te vogel, te Gosens por edhe Dzeko e Bastoni.