Atletico Madrid është në kërkim të zëvendësuesit ideal të Diego Costa-s, aktualisht pa kontratë dhe në kërkim të një skuadre të re.

Në orët e fundit ka filluar të qarkullojë emri i sulmuesit të Lyon-it, Moussa Dembele.

Colchoneros dukej se kishin siguruar Willima Jose nga Real Sociedad, por marrëveshja mes dy klubeve nuk është arritur. Arsyeja? Huazimi me të drejtë blerje, që nuk është pranuar nga klubi spanjoll, ndryshe nga Lyon.

Një “9” e ngjashme me Costa-n për të kërkuar fitoren e titullit në La Liga.