Rilindja e Martin Braithwaite! Pasi prishi kontraten te Barcelona dhe firmosi per Espanyol per 3 vite, ai menjehere ka lene gjurmen e pare duke shenuar nje gol fantastik ndaj Athletic Bilbao dhe duke i dhene 3 piket ekipit bardheblu!

Nje aksion i nisur ne kundersulm nga rikuperimi i topit, sulmuesi danez mer topin dhe deperton mes dy mbrojtesve ne shpejtesi dhe elegance, duke shenuar golin dhe festuar me pas. Direkt vendimtar.

VIDEO E GOLIT

Ndarja me Barcelona-n – Pas dy sezonesh e gjysmë, aventura e Martin Braithwaite te Barcelona përfundoi një vit më herët. Siç është bërë e ditur nga kompania katalanase përmes një shënimi zyrtar, sulmuesi danez ndërpru kontratën e tij (e cila do të skadonte në vitin 2024).

Ai mberriti nga Leganes per 18 mln euro dhe sigurisht qe ishte nje nga ato blerje qe nuk eshte se do te mbahet mend gjate. Me katalanasit shenoi pak gola dhe gjithashtu me pas per shkak demtimi ishte me shume jashte se sa ne fushe.