Sipas Bild, Bayern Munich nuk do të ketë në dispozicion 3 lojtarë për ndeshjen hapëse të Bundesliga-s më 13 gusht kundër Borussia Monchengladbach.

Marc Roca është lojtari i fundit që është ndalur pas një dëmtimi të pësuar në kavilje.

Ai është shtuar listës që përfshin Lucas Hernandez dhe Alphonso Davies.