Tridhjetë milionë euro.

Ky, sipas Sky, është çmimi i fiksuar nga Juventus për Danilo-n.

Mbrojtësi brazilian pëlqehet shumë nga trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann, dhe për këtë arsye klubi bavarez ka trokitur në derën e Juventus-it.

Ka pak mundësi që operacioni të realizohet me këto kushte, por Bayern ka kërkuar gjithsesi informacione.