Bayern Munchen po mendon për të gjetur një mbrojtës të majtë. Drejtuesit e klubit kanë hedhur sytë në Angli, aty ku shpresojnë të godasin me afrimin e Omar Richards. Alaba do të largohet, ndërsa si titullar pritet të luajë Davies.

Richards nga krahu tjetër mund të bëjë hapin e madh duke kaluar nga Championship te kampionët e Gjermanisë. 22-vjeçari nuk ka marrë rinovim kontrate nga anglezët dhe Bayerni mendon për ta marrë me parametra zero.

Mbrojtësi i Reading mund të gjejë te Chelsea, anglezin tjetër Jamal Musiala. Ky i fundit mbetet një goditjet më të bukura që ka bërë Bayerni, pasi është lojtar shumë premtues.