Është mbyllur në barazim 1-1 miqësorja e zhvilluar në Bruksel mes Belgjikës dhe Greqisë.

Thorgan Hazard ka kaluar në avantazh belgët në minutën e 20-të pas një akasioni të bukur.

Kundërpërgjigja e miqve ka ardhur në minutën e 66-të me një gol të Tavellas.