Jennifer Lopez dhe Ben Affleck jetojnë së bashku: pas dasmës ishte një hap pothuajse i dukshëm, por tani ka siguri.

Aktori ka nxjerrë në shitje rezidencën e tij Pacific Palisades për 30 milionë dollarë dhe së shpejti çifti do të vendoset në një shtëpi të re 60 milionë dollarë në Beverly Hills.

Pas dasmës si në përralla me JLo, Affleck nxori në shitje rezidencën e tij në Pacific Palisades, një lagje tridhjetë kilometra në perëndim të qendrës së Los Anxhelosit.

Në vitin 2018, ai e bleu rezidencën për gati 20 milionë dollarë dhe sot mund të fitojë 11 milionë dollarë më shumë sesa shpenzoi fillimisht për shtëpinë e ëndrrave.

Mega vila ka një kopsht prej dy hektarësh e gjysmë dhe një sipërfaqe të mbuluar prej 1300 metrash katrorë, me shtatë dhoma gjumi dhe nëntë banja, një dhomë kinemaje, tre garazhe, pishinën e pashmangshme dhe një spa.

Brenda është një dhomë e mrekullueshme e ndenjes, një dhomë ngrënieje formale me një llambadar mbresëlënës dhe një dhomë ftuese me një oxhak dhe një mur xhami që hapet në hapësirën e qetë të jashtme.

Për aktorin, kjo vilë ka përfaqësuar shpesh një strehë të vërtetë nga stresi i përditshëm: ka një dhomë Wellness, një sallë pritjeje lart, një dhomë lavanderi të pajisur plotësisht, një dhomë spektakolare teatri, një dhomë lojërash në katin e poshtëm me një bar të plotë, një temperaturë të kontrolluar, qilar dhe një palestër.

Tani ka ardhur koha që Ben dhe Jennifer të fillojnë një kapitull të ri të jetës së tyre në një shtëpi të re dhe të mrekullueshme: çifti do të vendoset në një vilë 60 milionë dollarësh, të pajisur me një dhomë kinemaje, një dhomë ndenjjeje për të pirë puro dhe një qilar që rivalizon restorantet më të mira në botë.