Beyonce thuhet se po planifikon të organizojë një disa “shfaqje sekrete” në Mbretërinë e Bashkuar për të festuar publikimin e albumit të saj të ri.

Superylli i popit besohet se po përgatitet për të publikuar këngën e saj të të parë solo në gjashtë vjet, dhe The Sun raporton se ajo ka ndërmend ta promovojë atë me një seri performancash “intime” përpara se të nisë një turne në shkallë të gjerë më vonë.

Një burim tha për gazetën: “(Fushata promovuese) do të fokusohet në përvojat live jashtë turneut, duke përfshirë shfaqje intime dhe shfaqje pop-up.

“Ajo po planifikon të kalojë shumë kohë duke performuar dhe promovuar në Britaninë e Madhe, kështu që do të ketë surpriza unike për fansat britanikë.

“Njerëzit në kampin e saj kanë kërkuar vende ku ajo të performojë kur të dalë muzika dhe më pas do të ketë një turne tjetër të madh më vonë.”

Burimi shtoi se albumi ishte shkruar kryesisht gjatë pandemisë COVID-19 gjatë një kohe kur Beyonce ishte “e dëshpëruar” të dilte në skenë dhe të performonte për fansat e saj.

Vitin e kaluar, drejtuesit e Sony Records sugjeruan se një album i ri i Beyonce do të publikohej në vitin 2022 dhe së fundmi ajo nxiti spekulimet për muzikën e re duke hequr fotot e saj nga profilet e saj në rrjetet sociale.

Shumë fansa mendojnë se heqja e imazheve do të thotë se së shpejti ato do të zëvendësohen me foto të reja promovuese të lidhura me albumin e ri.

Ky do të jetë albumi i shtatë solo i Beyonce-s dhe pason publikimin e saj të fundit, “Lemonade” në 2016. Turneu i saj i fundit i madh solo ishte “The Formation World Tour” në 2016, ndërsa ka shëtitur sërish botën në 2018 për të performuar me bashkëshortin e saj Jay Z në turneun e tij ‘On The Run II’.