Këto janë orë shumë të nxehta për Robin Gosens, i cili në orët e fundit ka marrë një propozim nga Bayer Leverkusen. Në pritje të ofertës së gjermanëve për të bindur Interin, lojtari për momentin nuk ka dhënë as opinion të favorshëm dhe as të pafavorshëm për një largim të mundshëm.

Ish-lojtari i Atalanta ka thënë gjithmonë se ëndrra e tij është të kthehet në Bundesligë, por sigurisht që nuk e priste një gjë të tillë pas vetëm gjashtë muajsh te Inter. Padyshim që gjermani do ta merrte daljen në merkato, ndonëse për arsye thjesht buxhetore, si shenjë mosbesimi.

Dhe duke u ndjerë i dëshpëruar në atë moment, ai tha se ishte i gatshëm të pranonte ofertën nga Aspirinat, një klub ambicioz me një traditë të madhe, me dëshirë. Bayer Leverkusen është serioz për Robin Gosens dhe përveç hipotezës së një shkëmbimi, me Bakkern që do të shkonte te Interi, ka edhe një rrugë tjetër që mund ta çojë krahun e majtë drejt Gjermanisë.

Gjermanët në fakt kanë paraqitur edhe një ofertë huazimi për 2 milionë euro me një detyrim shlyerje të caktuar në 28 mln euro nese plotesohen kushte te caktuara. Nëse hipoteza e fundit do të realizohej, raporton Sky Sport, Interi mund të synojë Borna Sosa të Shtutgartit.