Bora ka qenë sigurisht protagoniste në këtë fillim të 2021.

Pas stuhisë Filomena që ka goditur Spanjën, këtë herë ka qenë Turqia që është përballur me reshjet e mëdha të borës. Edhe futbolli ka vuajtur pasojat e kohës së keqe.

Një shembull i kësaj situate ka qenë sigurisht ndeshja mes Basaksehir dhe Sivasspor. Skuadra që luante në transfertë ka vendosur të zbresë në fushë me një uniformë të bardhë.

Një fanellë që ka lejuar miqtë të mimetizohen në mesin e fushës, duke u bërë praktikisht të padukshëm për spektatorët e ndeshjes.

Takimi është mbyllur 1-1.