Ish-futbollisti i Roma-s, Vincent Candela, ka folur për Corriere dello Sport në prag të derbit të Romës.

“Në ndeshjet e luajtura kundër Lazio-s do të kisha preferuar që ta kisha patur Nesta-n në ekip. Ka qenë një nga mbrojtësit më të fortë të të gjitha kohërave përveçse një njeri i përulur” ka thënë francezi.

“Roma, për titull? Sipas mendimit tim, vetëm Inter dhe Juventus janë më të fortë se verdhekuqtë, është një vit i çuditshëm dhe mund të ndodhë gjithçka”.