Ish-portieri Iker Casillas ka folur për C ristiano Ronaldo-n dhe Juventusin në një intervistë të dhënë për Sportweek.

“Cristiano do ta kalojë shumë shpejt rekordin tim të ndeshjeve në Champions, por kjo është e bukura e rekordeve”.

“Nëse nuk do të ketë probleme fizike do ta tejkalojë pa probleme, më duket mirë”.

“Champions? Juventus ka një skuadër të bukur. Edhe Bayern-i me Real-in, ashtu si City me Liverpool, të gjitha mund të shkojnë deri në fund”.