Pas katër sezonesh në Milano, Samu Castillejo u kthye në Spanjë dhe zbarkoi në Valencia për të gjetur vendin e tij dhe hapesirat qe i mungon. Por në këto ndeshje të para të sezonit, 27-vjeçari nga Malaga nuk kishte arritur ende të lërë gjurmë dhe të shtunën ka luajtur një rol negativ në humbjen e parë të skuadrës së Gattusos në këtë Ligë (1-0 ndaj Athletic).

Ish-kuqeziu pati një mundësi të shkëlqyer për të shënuar kur, i shërbyer nga Maxi Gomez, iu desh të ekzekutonte një lloj penallti në lëvizje. Rezultati, megjithatë, ishte katastrofik, me topin që përfundoi direkt në tribune.

Megjithate, pasi Valencia kishte shenuar dy gola, ish-sulmuesi kuqezi qe kishte terbuar Gattuson, shenon nje supergol teksa nga presioni portieri kundershtar gabon dhe i fal topin. Spanjolli nuk mendohet dhe godet dirket me porten e boshatisur nga rreth 20 metra larg ne diagonale.

VIDEO E GOLIT