Basketboll

Superliga, Goga Basket fiton sërish derbin me Teutën dhe nis shkëputjen

Flamurtari i pathyeshëm në kampionat, korr suksesin e 10-të radhazi

Euroleague: Mbyllet sezoni i rregullt, përcaktohen 7 nga 8 skuadrat çerekfinaliste

Lakers e Bucks ngecin sërish, fitore për Jazz dhe Clippers

Phoenix fiton në shtesë duelin me Jazz, Durant rikthim si protagonist te Broklyn

Liga Unike/ Goga Basket fiton sfidën me Tiranë dhe siguron gjysmëfinalet

Lakers rikthehen te fitorja, Philadelphia rimerr kreun në Lindje

Basketboll/ Liga Unike, Peja eliminon Vllazninë dhe siguron gjysmëfinalet

Luan vetëm 4 minuta dhe dëmtohet sërish, Harden rrezikon një “stop” të gjatë