Peshengritje

Godelli zhgënjen në Europianin e shtangës, nuk realizon asnjë provë dhe tërhiqet

Qerimaj mbyll garën në Europian, klasifikohet i treti në Baterinë B

Briken Calja ia del mbanë, argjend dhe bronz në Europianin e shtangës

Europiani i shtangës, Calja renditet i katërti në stilin e shkëputjes

Peshëngritësi shqiptar pozitiv me kokainë, përjashtohet përgjithnjë nga sporti

Skandal te peshëngritja. Zgjedhet për presidentin kthehen në sherr masiv fizik (video)

Shtanga në kaos para zgjedhjeve, jep dorëheqjen presidenti Masllavica

Tronditet shtanga, WADA zbulon 10 mashtrues që përdornin urinë tjetër në testet antidoping