Është mbyllur na barazim 1-1 pjesa e parë e miqësores mes Çekisë dhe Shqipërisë.

Ka qenë Cikalleshi që ka barazuar për kuqezinjtë në minutën e 42-të me një eurogol.

Shtatlarti kuqezi ka dërguar topin në trekëndësh me një goditje të frikshme nga distanca, duke shtangur portierin e vendasve.