Marko Lazetic ka bërë vetëm një paraqitje me ekipin e parë të Milanit, por tashmë është e qartë se ai është një perspektivë për të ardhmen. Mes golit te Primavera dhe skuadrën Serbe U19, cilësia e tij është e dukshme.

I riu, 18 vjeç, erdhi nga Crvena Zvezda e Beogradit në janar të këtij viti për një tarifë prej 4 milionë euro, duke zevendesuar Pietro Pellegri me te cilin u prish huazimi dhe lojtari kaloi te Torinos me pas.

Që atëherë, Lazetic ka punuar kryesisht me Primavera-n, por ka bërë edhe një paraqitje për ekipin e parë: humbjen e Kupës së Italisë ndaj Interit. Siç theksohet nga Calciomercato.com, Lazetic ka bërë shumë mirë me ekipin U19 të Serbisë, duke shënuar pesë gola në 12 ndeshje.

Për shkak të lëndimeve, megjithatë, ne nuk kemi parë shumë të tij për skuadrën Primavera që nga ardhja e tij. Megjithatë, pas një parasezoni premtues këtë verë, ai shënoi golin e tij të parë për skuadrën Primavera në ndeshjen e UCL kundër Dinamo Zagrebit së fundmi.

Ishte një gol i bukur qofte edhe me këmbën e tij më të dobët dhe vërtet tregoi se çfarë është i aftë te beje dhe potencialin. Lazetic refuzoi disa mundësi huazimi këtë verë pasi e bëri të qartë se dëshiron vazhdimësinë me skuadrën Primavera dhe nderkohe te bashkohet edhe te ekipi i pare.

Paolo Maldini dhe Massara presin shumë prej tij, por ata gjithashtu e dinë se ai është një emër për të ardhmen dhe jo domosdoshmërisht të tashmen. Ne fakt, Lazetic po rritet pa presionin e mediave dhe kjo ka me shume rendesi per drejtuesit kuqezi.