Tyler Nicknam i njohur si “Trainwreck” është një transmetues që u bë i famshëm në Twitch falë lojërave të tij ekstreme të kazinosë. Kohët e fundit është rikthyer në gojën e të gjithëve për një bast shumë të rrezikshëm në kazinonë Roobet, i famshëm si i preferuari i atyre që luajnë me kripto, duke zënë 8 vende në një tavolinë BlackJack.

Teknikisht ishte sikur 8 veta luanin 8 lojëra të ndryshme, vetëm në këtë rast ai i mbante të gjitha në të njëjtën kohë. Ai vendosi 100 000 dollarë për çdo karrige virtuale, duke paguar 800 000 dollarë në total me fishe.

E veçanta e BlackJack është kohëzgjatja shumë e shkurtër, kështu që Trainwreck në thelb vendosi pothuajse një milion dollarë në rrezik për 30 sekonda. Vetem ta mendosh dhe te duket si nje gje e pabesueshme.

Biseda e tij live (chat) ishte e pabesueshme, disa pretenduan se ishte i çmendur dhe kishte na ata që e inkurajuan të ngrinte aksionet. Pas disa sekondash duke bërë zgjedhjet e tij, krupieri zbuloi letrat e tij dhe Tyler pa “Fituat 2,030,000 dollarë” në ekran.

Ai sigurisht nuk e priste këtë përfundim nga reagimi i tij. A do të kishit guximin të shkonit kaq larg? Ndoshta po, ndoshta jo. Fakti eshte qe Tyler beri dicka qe shume pak njerez ne bote mund te bejne…