Një video e Thibaut Courtois po bën xhiron e rrjeteve sociale në Spanjë.

Por këtë herë nuk janë protagoniste pritjet e shumta të portierit belg, por një seri goditjesh standarde (pa mur)të bëra nga numri një i Real Madrid, i cili ka treguar se ka një këmbë shumë “të nxehtë” dhe shumë të saktë.

Dikush ka ngritur pyetjen nëse mund të bëhet Chilavert-i i ri, i bërë i famshëm kryesisht për shkak të golave të shumtë që ka shënuar në karrierë me goditje dënimi dhe penallti.