Ato ishin imazhet më të kërkuara, që nga ndarja e Casillas me Sara Carbonero në mars 2021. Revista HOLA ka publikuar në numrin e radhës fotografitë ekskluzive të takimeve romantike të ish-portierit të Real Madridit dhe kombëtares spanjolle me María José Camacho.

Për herë të parë që nga fundi i dashurisë së tij 11-vjeçare me Sara Carbonero, e cila tashmë është në lidhje me muzikantin Nacho Taboada, ish-futbollisti është parë në një qëndrim kaq të dashur dhe i shoqëruar shumë mirë.

Kjo është María José Camacho, e lindur në Terrassa gati 43 vite më parë, emri i së cilës është i njohur në botën e futbollit. Vetëm koha do të tregojë nëse ky iluzion evoluon në diçka më shumë, megjithëse ata tashmë kanë ndërmarrë hapin e rëndësishëm për të bërë plane së bashku, pa u kujdesur që mund të fotografohen.

Në fillim të javës së kaluar, të dy shijuan një arratisje në bregdetin andaluzian. Fillimisht përfunduan në Marbella, ku dolën për darkë me disa miq. Atë natë, ata përfunduan duke shëtitur nëpër qytetin andaluzian me krahët rreth njëri-tjetrit, siç mund të shihet në imazhet që mund t’i gjeni këtë javë në revistën HOLA.

Të nesërmen, ata vizituan Sotogrande, ku shijuan vetëm një shëtitje me varkë. Në këtë mënyrë u zhvilluan skena shumë të ëmbla në det të hapur, siç pasqyrohet në fotografitë ekskluzive që shoqërojnë këto rreshta. Diçka shumë e pazakontë për Iker, të cilit më parë i janë atribuar disa romanca, por që nuk e pamë në një qëndrim të përzemërt me asnjë grua që nga ndarja prej Sara Carbonero.

Emri i María José Camacho është i njohur në botën e futbollit jo vetëm për shkak se ajo luajti si sulmuese në ekipet e femrave të Barcelonës dhe Málagës, një klub për të cilin luajti midis viteve 2001 dhe 2012, por edhe për shkak të një ngjarjeje personale që do të shënojë jetën e saj.

Bashkëshorti i saj, Francesc Arnau, i cili ishte portieri i Barcelonës dhe Malagës, vendosi t’i japë fund jetës së tij në maj 2021. Gjatë këtyre muajve shumë të vështirë, ish-futbollistja ka luftuar për të ecur përpara me dy djemtë e saj, Marc dhe Pol, 19 dhe 17 vjeç, respektivisht.

Pothuajse një vit e gjysmë pas tragjedisë (ndarjes nga jeta të burrit), María José ka rikuperuar buzëqeshjen e saj dhe gjithçka falë Iker Casillas. Sipas agjencisë që ka bërë fotografitë, të dy janë bashkë prej tre muajsh. Ata ishin bashkë në Cádiz, në fund të qershorit, gjë që tregon diskrecionin me të cilin e kanë udhëhequr marrëdhënien e tyre.