Rodrigo De Paul dhe e dashura e re Tini Stoessel, e njohur në Itali për serialin Violetta, kanë dalë zyrtarisht në publik.

Së bashku që nga vjeshta e kaluar, futbollisti dhe këngëtarja dhe aktorja janë të dashuruar çmendurisht me njëri-tjetrin. Vetëm një vit më parë, lojtari i Atletico Madrid i dha fund martesës me Camila Homs, me të cilën pati fëmijët Francesca dhe Bautista.

Pas muajsh heshtje, modelja foli për ndarjen e saj: pasi u nda me De Paul, ajo u largua nga Spanja dhe u kthye për të jetuar në vendlindjen e saj.

Marrëdhënia sot mes De Paulit dhe ish-bashkëshortes së tij

“Më pëlqen të jetoj në Argjentinë sepse mund të shijoj familjen time, një mundësi që nuk e kam pasur për shumë vite”, tha për programin televiziv Socios del espectaculos.

Për marrëdhënien me ish-bashkëshortin e saj, Camila Homs, që braktisi karrierën e modeles për të ndjekur De Paul, ajo saktësoi:

“Ne kemi një dialog të drejtpërdrejtë, të përzemërt, për hir të fëmijëve tanë, avokatët tanë po merren me ndarjen e pasurive”.

Komenti i Camila Homs për Tinin

Gjatë intervistës me Camila Homs ishte e pamundur të shmangej pyetja për Tini Stoessel. “Nuk do të flas për këtë”, tha ish-gruaja e De Paul. Më vonë, megjithatë, ajo i thuri elozhet talentit të ish-yllit të Disney:

“Më pëlqen muzika e saj, ka këngë shumë të mira”. Më pas ajo shtoi: “Të bie sërish në dashuri? Nuk e di, nuk mendoj për këtë tani”.

Mohohet kështu lidhja e supozuar me regjisorin televiziv Nacho Lecouna, me të cilin Camila është parë në periudhën e fundit.

De Paul dhe Tini janë marrëzisht të dashuruar

Pasi u përpoqën për disa muaj të mbanin të fshehtë lidhjen e tyre, Rodrigo De Paul dhe Tini Stoessel kanë dalë zyrtarisht hapur me gjeste dhe deklarata dashurie.

Një lidhje tashmë shumë serioze: lojtari i Atletico Madrid takoi nënën dhe vëllanë e të dashurës së tij të re.

Francisco dhe Mariana Stoessel ishin mes të ftuarve në festën e fundit të ditëlindjes së De Paul, i cili festoi 28-vjetorin e tij me një festë në San Isidro të Argjentinës.