Në minutën e 71-të të gjysmëfinales së Kupës së Gjermanisë kundër Holstein Kiel, Borussia Dortmund ka humbur Mateu Morey për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Pamjet kanë bërë xhiron e interentit.

Gjuri i mbrojtësi të Dortmund ka  bërë një lëvizje të parregullt.

Lojtari ka rënë në tokë dhe ka bëritur nga dhimbjet për disa minuta.

Tani pritet të zhvillohen vizitat mjekësore për të kuptuar më mirë seriozitetin e dëmtimit.

Reagimi i Haaland, i cili ishte në tribunë për shkak të një problemi fizik, vlen më shumë se njëmijë fjalë.