Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka folur sërish për situatën me Karim Benzema. Tekniku ka thënë se nuk do ta harrojë kurrë situatën e krijuar nga sulmuesi i Real Madridit.

“Ka lënë gjurmë, ka lënë shenja. Edhe pse është fashitur pak me kohën, nuk mund ta harroj. Nuk ka lidhje vetëm me Karimin.

“Kishte dhe komente nga njerëzit e tjerë që ndikuan në sulmin ndaj familjes sime”, – tha tekniku për RTL. Benzema nuk është grumbulluar me Francën që pas skandalit me Valbuenan.