Jeni adhurues i ëmbëlsirave? Horoskopi juaj mund t’ju tregojë se cili prej tyre është ideal për ju bazuar në shenjën tuaj të horoskopit: tortë, puçrra kremi, beze. Ja çfarë preferoni vërtet!

Po sikur t’ju thonim se preferencat e ëmbëlsirave mund t’i përshtatni edhe me shenjat e horoskopit? Epo sipas këtij astrologu a është vërtet kështu? Arsyeja?

Ndikimi i yjeve mund të përcaktojë gjithashtu se cilat ëmbëlsira janë më joshëse. Një lloj horoskopi gastronomik i ëmbëlsirave. Zbuloni si po ecën shenja juaj.

Ka kaq shumë nga ato ëmbëlsira saqë ndonjëherë është pothuajse e pamundur të zgjedhësh. Ju mund të udhëhiqeni nga shenja juaj e zodiakut e cila do t’ju tregojë me siguri se cila shenjë korrespondon me ëmbëlsirën e duhur.

Ja cilat janë ato dhe kombinimet sipas astrologjisë. Dhe në çfarë do të jetë shenja juaj?

Ju pëlqejnë ëmbëlsirat e përpunuara, me kakao dhe çokollatë nëse jeni Dashi. I paharrueshëm në fund të vaktit për ju simboli i forcës dhe energjisë tiramisu sepse përmban kafe, gjithashtu një simbol i përcaktimit të shenjës së zodiakut.

Demit i pëlqejnë shumë ëmbëlsirat me çokollatë, por edhe me respekt për traditën. Për shembull, nuk mund të bëni pa një fetë Torta Sacher, e shkëlqyer si për mëngjes ashtu edhe si ëmbëlsirë e fundit.

Me fruta apo krem ​​nuk mund t’i mungojnë Luanit që i pëlqen të jetë i bukur dhe për këtë arsye ha vetëm ato me fruta, Virgjëreshës i pëlqen vetëm akullorja e bërë me rigorozitet në shtëpi. Peshorja nuk i pëlqen ëmbëlsirat me kalori dhe është e pasur me qumështor me fruta me djathë të lehtë.

Akrepit i pëlqen përqafimet dhe i kërkon në ëmbëlsirat tradicionale si një strudel i mirë me mollë. Ujori me të vërtetë nuk mund t’i thotë jo simbolit të ëmbël të lirisë si donuti me krem.

Të thjeshta si dhe gjithçka që ju pëlqen të rrethoni veten, janë ëmbëlsirat e preferuara të shenjës së Binjakëve, të cilët, një adhurues i ushqimit dhe sportit të mirëfilltë, preferojnë ato me kos. Gaforrja, nga ana tjetër, gjithmonë dëshiron të kthehet në bazat dhe për këtë arsye i pëlqen biskotat e gjyshes.

Shenja e Shigjetarit është një pirun i mirë dhe në fund të vaktit mund të përfundojë vetëm me një puding, Bricjapi pëlqen ëmbëlsirat e nxehta, Peshqit nuk refuzojnë kurrë një donut të shijshëm për të mbushur, gjë që i kthen në vitet e fëmijërisë.