Drake ka publikuar një video muzikore me temë dasme për “Falling Back”, një këngë që është paraqitur në albumin e tij të ri të befasishëm Honestly, Nevermind. Pamjet tregojnë Drake duke u martuar me disa gra dhe shfaqin këngë nga Tristian Thompson dhe nëna e Drizzy, Sandi Graham.

Një moment tjetër i rëndësishëm në video përfshin një mesazh “Free YSL” që shfaqet në ekran rreth shenjës 1:50. “Free YSL” është sigurisht në lidhje me Young Thug, Gunna dhe disa të tjerë të arrestuar së fundmi me akuzat RICO në Gjeorgji.

Artisti kanadez solli gjithashtu çështjen e profilit të lartë RICO në këngën e re “Sticky”, duke u lutur, “Free Big Slime out the cage”. Drake njoftoi ardhjen e albumit të tij të shtatë në studio, Honestly, Nevermind të enjten, vetëm disa orë para se të dilte në shërbimet e transmetimit. Projekti është i gjatë 14 këngë dhe përmban vetëm 21 Savage.

Albumi i fundit i Drake, 2021’s Certified Lover Boy, përmbante disa veçori më shumë sesa Sinqerisht, pasi mburrej me paraqitje nga Young Thug, Lil Baby, Lil Durk, Jay-Z, Travis Scott, Future, Giveon, Yebba, Tems, Ty Dolla Sign, Lil Wayne , dhe me shume. 21 Savage u shfaq gjithashtu në CLB.

Shkoni këtu për të transmetuar Honestly, Nevermind dhe shikoni videon për “Falling Back”, e cila u drejtua nga Drejtori X dhe producent ekzekutiv nga Taj Critchlow & Fuliane Petikyan, në krye përmes YouTube.