“Nuk ka asnjë ofertë nga Bayer Leverkusen për Gosens dhe nuk ka asnjë qëllim për ta blerë atë.” Drejtori i Bayer Leverkusen Simon Rolfes, në një intervistë me Kölner Stadt-Anzeiger, mbyll dyert për blerjen e Robin Gosens. Negociatat ne orët e fundit kanë ngecur mes palëve.

Gjatë bisedimeve Interi kërkoi detyrimin për të shlyer huazimin, por formula nuk e bindi klubin gjerman qe kerkonte huazim prej 2 mln euro dhe te drejte blerje ne 28 mln euro per kartonin.

Sakaq, nga Bundesliga, lajmi tjeter i madh vjen nga Franca. Së shpejti mund të ketë një samit të rëndësishëm me Paris Saint-Germain për Milan Skriniar. Qendrori sllovak prej javësh është në qendër të vëmendjes së klubit francez, por asnjëherë nuk ka arritur të ofrojë shumën e kërkuar nga klubi zikaltër.

Kjo nuk bëri që parisienët të humbin zemrën pasi ata kanë në mendje një sulm tjetër ndaj mbrojtësit të Inzaghit në funksion të ditës së fundit të tregut. Në fund të fundit, fjalët e djeshme të Galtier tingëlluan pothuajse si një paralajmërim:

“Nuk mund të them se çështja e Skriniar është mbyllur plotësisht. Tregu është i bukur edhe për këtë: deri në të fundit mund të ketë surpriza. Milani ka qenë synimi ynë prej disa kohësh – fjalët e trajnerit të PSG-së në konferencë – por negociatat me PSG-në janë shumë të vështira. Qëndrimi i tyre duhet respektuar, por kanë mbetur edhe 48 orë dhe gjithçka mund të ndodhë”.

Në mënyrë të veçantë, është Santi Aouna, një gazetar i ‘footmarket’, i cili në Twitter jep lajmin për një takim të planifikuar për sot mes Interit dhe PSG-së për Milan Skriniar. Në detaje, klubi parizian po përpiqet të gjejë një zgjidhje për të blerë qendrën sllovake. Samiti do të kishte si bashkëbisedues një ndërmjetës të afërt me Luis Campos dhe CEO i Nerazzurrëve, Giuseppe Marotta.

Me pak më shumë se një ditë deri në fund të sesionit të merkatos së verës, PSG provon më pas sulmin e fundit ndaj Milan Skriniar, siç shkruan edhe Ben Jacobs, gazetar i ‘CBS Sports’, sipas të cilit mundësia e realizimit të marrëveshjes.

Ato janë të pakta nëse nuk vjen një ofertë e domosdoshme nga Parisi (mbi 70 milionë). Në fund të fundit, Interi do të kishte vetëm një ditë për të gjetur një zëvendësues për të përballuar repartin e pasme, i cili tashmë është në mungesë numerike, siç shpjegohet edhe nga Inzaghi.