DJ i njohur me fame boterore, Calvin Harris kohët e fundit luajti një set spontan 4-orësh në një autobus—dhe ai po e quan atë një nga përvojat më të mëdha të jetës së tij. Historia me të vërtetë fillon me Liverpool FC, të cilët po festonin sezonin e tyre 2021-2022, pasi fituan Kupën FA kundër Chelsea-t.

Kënga hit e Calvin Harris me Dua Lipën, “One Kiss”, u bë një himn i Liverpool-it gjatë sezonit dhe një nga anëtarët e organizatës kontaktoi me Calvin për të bërë një lloj performance të veçantë.

Duke pasur parasysh që Calvin Harris është një Liverpool i madh tifoz, ai pranoi të performonte një set 4-orësh në çatinë e një autobusi gjatë paradës së kampionatit. Ai hyn në detaje në një intervistë të fundit për Capital, duke përfshirë një përshkrim të një momenti ku i gjithë autobusi është gati të humbasë energjinë.

Ai e quan setin “ndoshta koncertin më të mirë” të jetës së tij. “Kenga One Kiss mund te quhet tashme si nje himn per Liverpool dhe nje kolone zanore per nga koha qe u luajt dhe per sa here u luajt gjate asaj pasdite te cmendur”.

“Ne nje moment pasi isha ulur 2 ore duke luajtur kenge te ndryshme, me erdhen dhe me thane shpejto sepse edhe 10% bateri na ka mbetur… Jam fans i Liverpool por e shijova ne maksimum. Robertson me tha, cfaredo gjeje qe te beja, ata do te ishin me mua”.