Sensacioni i muzikës botërore, Dua Lipa, ka arritur të dëshmojë se është një nga artistet më të gjithanshme të momentit.

Përveç aftësive të saj të mëdha si këngëtare, bukuroshja shqiptare tashmë ka filluar të hedhë hapat e parë në aktrim, ndaj do të kërkonte mundësi të reja në këtë disiplinë.

Prej disa ditësh qarkullojnë thashethemet se këngëtarja do të ishte në negociata për të luajtur në një pjesë të re të ekskluzivitetit të DC Comics.

Spekulimet nisën pasi një burim pranë DC, i cili preferoi të mbetej anonim, tha se producenti dhe këngëtarja janë në bisedime për të arritur një marrëveshje.

Megjithëse burimi nuk tha më shumë, thuhet se roli që ajo mund të luante është ai i Zatanës, një prej superheroinave më të vjetra dhe më të fuqishme në universin e DC, me fuqi të mëdha, magji dhe që ka marrë pjesë në ‘Justice League’. ‘ dhe ‘Smallville’.

Por Dua Lipa nuk është e vetmja në pamjet e producentit, pasi edhe Victoria Pedretti, protagonistja e serialit të suksesshëm të Netflix, You, duket se i jep jetë superheroinës.

Burimi anonim që zbuloi Dua Lipën në mesin e kandidatëve gjithashtu njoftoi se Lady Gaga mund të luajë Harley Quinn në The Joker 2.

Kjo nuk do të ishte hera e parë që Dua Lipa do të shfaqej në ekranin e madh. Këngëtarja britanike aktualisht është në mes të xhirimeve të filmit Argylle, së bashku me Henry Cavill, Ariana DeBose, John Cena, mes emrave të tjerë të mëdhenj të industrisë.

Filmi do të drejtohet nga Matthew Vaughn, skenaristi pas X-Men: First Class.