Roma ka gjetur avantazhin ndaj Monza dhe autor i golit eshte njeriu i shumepritur ne Olimpico, Paulo Dybala. Nje avancim i argjentinasit me topin ne kembe dhe nje diagonale e bukur ndaj portierit kundershtar.

Me pas, ka ardhur edhe goli i dyte pe verdhekuqte. Serish ai, argjentinasi. Abraham i mer kohen mbrojtesit dhe me pas niset drejt portes ku godet. Portieri pret dhe aty mberrin Dybala qe shtyn aq sa duhet per ne rrjete.

VIDEO E GOLIT TE DYTE

Verdhekuqte vijne nga barazimi ne Torino ndaj Juventusit, kurse Monza ka tre humbje radhazi dhe pozita e trajnerit Stroppa eshte ne lekundje te vazhdueshme duke pare ecurine negative.

VIDEO E GOLIT

Nderkohe, Interi gjithashtu e ka nisur me gol ndaj Cremonese. Nje avanatazh i ardhur nga Correa qe eshte gjetur nevendin e duhur dhe ne momentin e duhur te goditja e Dzekos pas nje kundersulmi te shpejte te ekipit zikalter pasi kundershtari i fali topin.

VIDEO E GOLIT

Interi vjen pas humbjes se rende ne Rome ndaj Lazios me rezultatin 3-1. Zikalterit kane arritur dy fitore dhe nje humbje ne 3 javet e para te kampionatit teksa kane humbur edhe Lukaku.