Manchester City beson se është klubi i parë që do të firmosë me sulmuesin e Barcelonës, Leo Messi. Argjentinasi me shumë mundësi do të largohet nga katalanasit në fund të sezonit.

Kapiteni nuk do të rinovojë, pavarësisht situatave që mund të vijnë te katalanasit. Lojtari nuk ka ndërmend të qëndrojë më me spanjollët dhe ka dy klube që e duan dhe e përballojnë.

PSG dhe Manchester Ciy janë në garë, por duket se “Qytetarët” janë më të avantazhuar. Mbetet për t’u parë se kush do të firmosë me argjentinasin e Barcelonës.