Brooklyn Beckham, 23 vjeç, është pushuar nga puna nga gjiganti i modës “Superdry”, vetëm tetë muaj pasi nënshkroi kontratën 1 milion paund. Firma e modës “Superdry” i ka dhënë fund marrëveshjes së raportuar prej 1 milion sterlinash me Brooklyn Beckham diten e sotme…

Kompania njoftoi në nëntor se djali i madh i David dhe Victoria Beckham ishte ambasadori i ri i markës së tyre, duke festuar me një festë në dyqanin e saj kryesor në Oxford Street të Londrës, ku të ftuar ishin djemtë e Liam Gallagher, Gene dhe Lennon, Marchioness of Bath dhe Lady Kitty. Spencer.

Në rolin e tij, Brooklyn, 23 vjeç, pozoi me veshje Superdry dhe ngarkoi postime promovuese për 14 milionë ndjekësit e tij në Instagram. Megjithatë, ai tërhoqi kritika për një konflikt të dukshëm me disa nga sipërmarrjet e tij të tjera të biznesit. Përdoruesit e mediave sociale vunë në dukje se ai po promovonte trajnerët veganë të Superdry, pavarësisht se ishte një kuzhinier që ha mish, i cili është filmuar duke gatuar biftek.

Duke zbuluar Beckham si ambasador të markës vitin e kaluar, shefi i Superdry, Julian Dunkerton tha: “Të kesh miratimin e Brooklyn-it është një testament për atë që ne po bëjmë si markë.

“Si biznes, ne duam të bëjmë ndryshime pozitive për brezat e tanishëm dhe të ardhshëm, një brez me të cilin Brooklyn po flet. Brooklyn tha për një bluzë Superdry në atë kohë: “Është kaq komode – e fejuara ime vjedh bluzat e mia Superdry sepse janë shumë të buta”. Asaj i pëlqen të flejë në to.

“Ekziston edhe një xhaketë me të cilën jam lidhur me të vërtetë – është portokalli dhe e prerë kështu që qëndron pak mbi kokën time, gjë që më pëlqen në bluzat dhe xhaketat e mia. Dhe këpucët janë vegane – si është e mundur?”Duke konfirmuar përfundimin e marrëveshjes, një zëdhënës i Superdry tha mbrëmë: “Ne gjithmonë i shqyrtojmë ambasadorët që shfaqen në fushatat tona dhe vendosëm të punojmë me një gamë të ndryshme talentesh”.

Pasi fillimisht u përpoq të imitonte babanë e tij si një futbollist profesionist, Brooklyn – i cili u martua me aktoren amerikane Nicola Peltz në prill, studioi fotografinë në Parsons School of Design në Nju Jork, por u largua pas një viti.

Më pas, ai filloi një karrierë si kuzhinier me videot e tij në internet Cookin’ With Brooklyn, por u rrumbullakua nga kritikët kur tregoi se si të bënte një sanduiç me proshutë, sallam dhe vezë në emisionin amerikan Today. Sipas raporteve, ai ka kërkuar karrierë këshilla nga vjehrri i tij, manjati i investimeve miliarder Nelson Peltz.

Kohët e fundit, Nicola i tha revistës “Tatler”: “Brooklyn po hyn në gjëra shumë emocionuese me shfaqjet e tij dhe gjithashtu me gjërat e biznesit dhe është vërtet e ëmbël.

E shikoj duke telefonuar babin tim dhe më thotë: “Çfarë mendon për këtë?” Më pëlqen ta shoh atë të mësojë nga babai im”. Ekipi i Beckham u afrua për një koment nga Daily Mail, por nuk pati përgjigje…