Real Madridi ka arritur marrëveshjen me David Alaban. Mediet spanjolle janë të bindura se madrilenët kanë arritur marrëveshjen me lojtarin austriak.

Mbrojtësi nuk ka rinovuar me bavarezët dhe do të kalojë në La Liga. 28-vjeçari do të kalojë te kampionët e Spanjës dhe do të mundohet të zërë vendin e Ramosit.

Lojtari do të kalojë te gjigantët e Spanjës. Ai ka marrë miratimin e trajnerit Zinedine Zidane. Tekniku francez e do në skuadër lojtarin e Munchen.