U mendua si një ide e largët, por tani duket se po konkretizohet gjithçka! Bayern Munchen do të afrojë në merkaton e verës mbrojtësin e majtë të Readingut, Omar Richardsin.

22-vjeçari do të largohet nga skuadra e Championship. Ai nuk ka pranuar të firmosë kontratën dhe mediet angleze e cilësojnë të kryer kalimin e tij te kampionët e Gjermanisë.

Lojtari do të afrohet në klub për të rivalizuar me Davies për pozicionin e titullarit. Gjermanët janë dorëzuar dhe duket se nuk do të nisin më bisedimet me menaxherin e Alabas për të rinovuar.