Chris Rock i është përgjigjur Will Smith, duke u tallur me aktorin teksa ai më në fund foli për shuplakën në Oscar, katër muaj më vonë. Shpërthimi i komedianit ndaj aktorit të “King Richard”, erdhi gjatë segmentit të tij të turneut të komedisë “Only Headliners Allowed”, që u zhvillua në “Madison Square Garden”, New York.

Burimet zbuluan për “ET Online” se Chris Rock bëri një shaka me Will Smith për “kulturën e anulimit”, duke bërë shaka se “kushdo që thotë fjalë të lënduara nuk është goditur kurrë me grusht në fytyrë”.

Rock shtjelloi më shumë për shuplakën gjatë setit të tij të nesërmen në “PNC Bank Center”, në New Jersey. Ndërsa fliste për njerëzit e ndjeshëm që zgjedhin të luajnë viktimën, Rock i siguroi fansat se ai “nuk është viktimë”.

“Unë nuk jam viktimë, nënë*****. Por unë e shkunda atë dhe shkova në punë të nesërmen”, tha Rock gjatë shfaqjes së së dielës, sipas US Magazine.

Gjatë shfaqjes, Rock gjithashtu iu referua Smith si “Suge Smith”, një referencë e mundshme për CEO të burgosur të Death Row Records, Suge Knight, raportoi gazeta.

Ndërkohë, kolegu i humorit Kevin Hart – i cili kryesoi ngjarjen e së shtunës – i dhuroi Rock një dhi të gjallë në skenë dhe shpalli emrin e saj si Will Smith.

“E dini, ju djema nuk e dini, Chris është një mentor, mik, frymëzim,” tha Hart në The Tonight Show të hënën. “Ai është një pjesë e madhe e arsyes që unë jam këtu ku jam sot në karrierën time vetëm nga këshillat e tij, mprehtësia e tij, etj. dhe ai është CHITI im.

“I dhashë dhinë. Ai pothuajse qau. Për pak sa nuk u prish dhe qau në skenë. Ishte një moment i vërtetë,” shtoi Hart.

SHUPLAKA NE OSCAR

Momenti tani i paharrueshëm ndodhi kur komiku ikonë standup bëri një shaka me gruan e Smith, Jada Pinkett Smith, 50 vjeç, gjatë ndarjes së çmimeve të Oscar të këtij viti.

“Jada, të dua, G. I. Jane 2, mezi pres ta shoh”, tha Rock me shaka. Demi Moore rruajti kokën për rolin e saj në filmin e vitit 1997.

Jada, përkundrazi, ka vite që po lufton me rënien e flokëve për shkak të diagnozës së saj të alopecisë dhe vitin e kaluar vendosi t’i rrojë të gjitha.

Më pas Will hyri në skenë dhe goditi prezantuesen në atë që në fillim dukej si një skenë para se gjithçka të merrte një kthesë.

Furnizimi audio dhe video më pas u ndërpre për disa sekonda, me sa duket pasi një luftë eksplozive po hidhej përpara dhe mbrapa. Pas konfrontimit, një Rock i habitur tha: “Will Smith sapo më gjuajti me shpullë!”.

Kur videoja rifilloi, Will nuk dukej i kënaqur ndërsa i bërtiti qesharakit: “Mos e përmend emrin e gruas time!”