Ish-portieri i Arsenalit, Milanit, Borussia Dortmundit dhe Gjermanisë, Jens Lehmann, është futur në ujë të nxehtë.

Fqinji i 52-vjeçarit e ka denoncuar se dyshohet se i ka shkatërruar garazhin me sharrë elektrike.

Siç raportohet nga Bild, Lehmann dyshohet se u përpoq të shkëputte kabllot CCTV në shtëpinë e fqinjëve të tij, si dhe të shkatërronte garazhin dhe madje të thyente trarët e tavanit me sharrë elektrike me zinxhir.

I njëjti publikim ka shkruar se dyshja kanë pasur pjesën e tyre të argumenteve në të kaluarën, dhe akti i fundit i dyshuar i Lehmann mendohet të jetë për shkak të faktit se garazhi pengoi pamjen e tij të liqenit Starnberg.

Lehmann pretendon se, përveç se i ka bllokuar pamjen e liqenit, garazhi është ndërtuar në tokën e tij.