Vetëm ekzaminimet mjekësore dhe njoftimi zyrtar mungojnë, pastajGianluigi Donnarumma do të jetë një lojtar i PSG. Siç u tha në ditët e fundit, marrëveshja midis portierit të lindur në 1999, i cili nuk do të rinovojë kontratën e tij me Milanin, afron: portieri nga Campania do të fitojë 12 milion euro neto në sezon për 5 vjet.

Madje, gazetari Franco Ordine zbulon edhe super komisionin që do të fitojë Raiola: 25 mln euro! Çmenduri…

Donnarumma kështu largohet nga Italia dhe Seria A por për muaj me radhë është folur për mundësinë që portieri të transferohej në Torino për të veshur fanellën e Juventusit.

Bianconerët duket se ishin ekipi në pole position  për ta nënshkruar atë, por në fund të fundit nuk do të jetë kështu.

Gianluca Di Marzio, një gazetar ekspert i tregut të transferimeve, i cili foli për Sky Sport, zbuloi se Massimiliano Allegri i tha “jo” Donnarumma: “Ai bëri një zgjedhje të guximshme dhe të rrezikshme duke i thënë jo Gianluigi Donnarumma.

Allegri tha se titullari i Juventus është Wojciech Szczesny sepse ai e konsideron atë në mesin e 4 portierëve më të fortë në botë”.

Asnjë domino nga portierët – “Donnarumma nuk ishte e lehtë të bashkohej me Juventusin sepse Szczesny ka ende një kontratë 3-vjeçare, kështu që as nuk mund të mendohej për të marrë Donnarumma dhe për ta alternuar me polakun.

Për këtë arsye Allegri preferoi të mbante Szczesny, duke hequr dorë nga mundësia e marrjes së Donnarumma në një transferim falas”.

Edhe emri i Hakan Calhanoglu u afrua në këtë periudhë në Juventus, por edhe në këtë rast nuk do të kishte arritur “ok” ga Allegri dhe gjithçka ka marrë fund!