Ukraina ka ngushtuar diferencat dhe ka barazuar ndaj Holandës në katër minuta.

Yarmolenko ka realizuar në minutën e 75-të me një gjuatje të mrekullueshme nga jashtë zone.

Katër minuta më mbrapa ka ardhur goli i barazimit me Yaremchuk.